Редове на редактора

СЕПТЕМВРИ 2020

Уважаеми приятели,

След като изгубихме част от кирилската си идентичност, с изненада виждаме, че септемврийския брой на официоза също има сходни визуални промени.

След близо 110 години, The Rotarian вече се нарича Rotary, име, което признава широтата на членството на организацията - особено онази растяща и важна част от нашето семейство, младите ротарактори, които представляват бъдещето на Ротари. В допълнение, промяната на името подкрепя стратегическата цел на организацията за повишаване на осведомеността за Ротари и засилване на световната й марка. И като Rotary водещото издание на организацията по-добре се сближава с 33-те регионални списания, публикувани по целия свят.

В броя акцентите са няколко: любимата на Президента Кнаак тема е разработена на 7 страници, които мога да определя като ръководство за провеждане на Програмата за Ротари младежки обмен.

Никак не е късно да започне подготовката за най-гордия за всеки ротарианец ден – 24 октомври, определен от Ротари като Полиоден. Предлагаме много идеи за неговото честване.

Богата е и вътрешната информация: резюме на ПДГ Митко Минев за изминалата година; два есеистични материала с теми, заслужаващи дискусия. В рубриката „Хора на действието“ клубовете постепенно се завръщат към нормалния си ритъм на дейност. И не на последно място – новата рубрика, подготвена от Ротаракт.

Отново ви казваме, че разчитаме на вас да получим идеи за нов облик, към който се стремим в нашето списание, за да отрази по-добре енергичността и разнообразието в Ротари.

Приятно четене!

Ваш в Ротари,