Редове на редактора

МАЙ 2021

Уважаеми приятели,

Изпращаме една тежка година!
За нас, които служим в Ротари, тя бе още по-тежка, защото наруши нашата цел ефективно да служим на обществото. Онлайн срещите ни и дейността ни не можаха да заменят напълно постигането на набелязаните цели. Без време се разделихме и с много наши приятели, всеотдайни стожери на ротарианската идея. Скърбим за Атанас Динев, учредител на РК София-Витоша и президент на клуба в годината на създаване на нашия Дистрикт 2482. Напълно споделям казаното от ПДГ Пламен за загубата на приятеля Наско…

„Наско е от хората, които разадават от всичко най-доброто, което можем да получим и го правеше със стил и елегантност, при което винаги той оставаше на заден план, за да даде изява на хората, на които помага. Той е личност, която остави отпечатък в Ротари...“

Броевете на българското списание, които издадохме през тази година, ясно показаха, че сме намерили верния път за партньорство с Ротаракт и в тази посока. Интегрираната система за публичен имидж на Ротари, инициирана от ДГ Илиян Николов, даде нови идеи и възможности за това, да бъдем разпознаваеми в обществото. Активизираха се Регионалното списание, Дистриктният бюлетин, сайтовете и участието ни в социалните мрежи въпреки по-спокойния клубен живот. Продължава изграждането на кореспондентската мрежа и работата по създаването на  История на съвременното ротарианство в България. Вярвам и силно се надявам, че всички заедно ще продължим да развиваме Отворените възможности!

Нашият следващ президент Шехар Мехта казва, че няма безнадеждни ситуации, че ротарианецът е доброволец, затова трябва  да Служи – за да променя живота!

Ваш в Ротари,
Наско Начев, ПДГ