Редове на редактора

ЯНУАРИ 2024

Уважаеми приятели,

Честита Нова 2024 година! Нека тя ви донесе здраве, много професионални успехи, нови партньорства и щастливи моменти с близките хора!

Ротари позволява на вас и на мен да спомогнем за създаването на по-добър свят, като ни дава възможността да използваме страстта, енергията, вижданията и професионалния си опит като част от световна мрежа на приятели, която да осъществи промяната.

Затова постоянно трябва да се обръщаме към историята на нашата организация. През изтеклата година ние отбелязахме 90 години от навлизането на Ротари в България, а в този брой се спираме на още събития, които потвърждават значимостта на този факт и постижения на хората от ротарианското движение.

Президентът на РИ Гордън Макинали твърди, че членовете на нашата организация не само оценяват големия фокус върху психичното здраве, но и вярват, че предоставянето на повече опит на Ротари ще подобри материално живота им. Проблемът наистина е огромен и ние се опитваме във всеки брой да отваряме нови възможности и предложения за неговото решаване.  Членовете на Ротари искат повече общуване, другарство, разговори, сплотеност и връзка. Те също така искат повече признание, утвърждаване и интеграция. Те търсят повече възможности за служба и искат повече уелнес дейности, включително лектори за психичното здраве, усилия за  за повишаване на осведомеността и образование.

През годините се водеше спор за мястото и ролята на Инър Уийл в историята и развитието на Ротари По повод тяхната 100 годишнина сме превели една страница посветена на тази организация в която членуват част от нашите спътници в живота. Не сме пропуснали и годишнини и празници и на други Ротари клубове!

През тези 119 години, които ще отбележим през Февруари, нашата организация се е справила с толкова много катаклизми. Нека да отбележим Деня на Ротари и Международния ден за мир и разбирателство подобаващо, защото работата по активното изграждане на мир и разбирателство е отличителен белег на Ротари от неговото основаване.

Ваш в Ротари
Наско Начев - издател