Редове на редактора

МАЙ 2022

Уважаеми приятели,

Живна броят, даже много оживя! Страниците се напълниха с хора с грейнали и доволни  лица, че най-после могат да бъдат заедно и да се радват на ротарианското приятелство!

Сега е моментът да направим решителен опит, за да се върнем към нормалния живот в Ротари, на живите сбирки, на възможността да общуваме, да привличаме нови хора  и да работим за нашата кауза: Да променим живота на хората!

Опитах се да участвам в голяма част от ротарианските събитията през последните два месеца в Дистрикта. Исках да чуя, как мислят и как говорят членовете на нашата организация и най-вече на младото поколение, на което се уповаваме все повече.

Колкото и архаично да ви прозвучи, предварителната подготовка и предоставянето на Ръководства за всички обучаващи се трябва да продължава и не само за президенти и секретари, а за всички ротарианци, ротарактори и интерактори, които през следващата година са поели допълнителни функции в работата на клуба.

Ротари продължава да смята, че изданията на Световната ротарианска преса са основният проверен и достоверен източник на информация. За официалното списание "Ротари", както и за Регионалното -"Ротари на Балканите", не се говори изобщо на събитията, които посетих?

Всички теми, обсъждани на семинарите, асамблеите и уебинарите, са представени в изданията по достъпен, забавен и точен начин. Българското списание се получава от 1500 ротарианци , а в Ротаракт се разпространява безплатно в Дистрикта. 400 абоната има за американското списание! Какъв по-добър ресурс за достъп до ротарианска информация можем да получим!

Логиката в Ротари и традицията на Ротари изисква да продължим да популяризираме списанията като важен канал, който споделя унифицирани и последователни Ротари послания и увеличава познанието и връзката с Ротари.

В този последен брой за ротарианската година ви запознаваме с посланията на президента на РИ и на председателя на ФР, каналите на Ротари за подпомагане на бежанците и пострадалите от войната в Украйна; задълбочени социални материали, както и практични съвети да използвате и прилагате по правилния начин логото и знака на Ротари.

Отделили сме и подобаващо внимание на дистриктните събития: 30-годишнината от възстановяването на Ротари в България, кръгли годишнини на клубове, както и важните обучителни събития в Дистрикта!

Ваш в Ротари,

Наско Начев