Между приятели

СЕПТЕМВРИ 2022

СИЛАТА ДА ПОЕМАШ НЕУДОБНИ ШАНСОВЕ

Наскоро заедно с Ник известно време в Гватемала, където срещнахме прекрасни колеги членове на Ротари и семейства, които неофициално ме приеха като „Тия Дженифър“. На третия ден, след като посетихме Patzún в планинските западни планини, се отправихме към езерото Atitlán, което трябваше да стигнем до свечеряване. Ако тръгнехме по страничен път, можехме да стигнем по-бързо. Местните ни казаха, че току-що е било повторно асфалтирано и ни увериха: „Няма да имате проблем.“

Отначало беше леко. Минахме през мъгливо-зелени кафени и царевични полета, покриващи хълма като мозайка. Но при пресичането на реката открихме, че моста е отнесен. Единственият начин да продължим бе да пресечем реката с нашия малък автобус. Имаше няколко напрегнати момента, но решихме да опитаме и, за щастие, преминахме безопасно.

Това приключение ми напомня за две важни истини в Ротари. Първо, разчитаме на местен експертен опит на място, за да правим това, което правим най-добре. И второ, понякога трябва да поемете неудобни пътища, за да постигнете важни цели.

Всеки ден за мен е чест да се уча от нашето семейство Ротари. Всеки урок е възможност за израстване и всяка история добавя глава към нашата колективна Imagine Rotary година.

ДЖЕНИФЪР Е. ДЖОУНС
Президент на Ротари Интернешънъл