Между приятели

ЯНУАРИ 2020

"Без значение от нашата професия, всички ние допринасяме силно за света, когато работим почтено."

Драги приятели ротарианци и членове на семейството на Ротари,

Хората от цял ​​свят имат множество причини да се присъединят към Ротари. Много нови ротарианци всяка година се присъединяват по същата причина, както и аз - защото Ротари е чудесен начин да се възползвате от кариерата си. Като млад адвокат, започващ кариерата си в Алабама, заедно с Гей станахме съдружници във фирмата на баща й. Той вложи в нас ценността да се присъединим към Ротари като начин за изграждане на взаимоотношения. Както и за да покажем на потенциалните клиенти, че сме сериозни професионалисти, които държат твърдо на ценностите, дори по-твърдо от това, което изисква нашата професия.

Ангажиментът на Ротари към професионалната служба е изграден върху най-високите етични стандарти в бизнеса и професиите, признаването на достойнството на всяка полезна дейност и достойнството на всяко занятие като възможност за служба на обществото. Последната точка е много важна. Без значение каква е нашата професия, всички ние допринасяме сериозно за света, когато работим почтено и се придържаме към Четиристранния тест.

Направих балансирането на изискванията на Ротари с професионалните и семейните ангажименти един от приоритетите ми като президент. Никой ротарианец не бива да се чувства принуден да отделя повече време, отколкото изисква доброволческата позиция. Това е така по няколко причини, като една от тях е, че работата, която вършим в ежедневието си, е също толкова важна за Ротари, колкото работата, която вършим в организацията. Ние носим нашите ротариански ценности навсякъде, а професионалният ни успех помага да се гради позицията на Ротари всеки ден, когато влизаме в офиса.

Това е особено важно в усилията ни да достигнем до нови членове. Искаме да видим Ротари, където никой не трябва да избира дали да бъде добър ротарианец, или добър родител, собственик на бизнес, мениджър или служител. Когато молим заетите млади хора да се присъединят към нас, не бива да ги молим да се откажат от своето време и свобода. Трябва да ги възнаграждаваме с преживяване, което прави всичко, което те вече правят, още по-вдъхновяващо.

Осигуряването на по-голям баланс в рамките на Ротари ще има и друга полза: ще създаде възможности за други ротарианци, включително ротарактори, да се активизират и да поемат ръководна роля в проекти и комитети. Това ще гарантира, че те остават ангажирани в нашите клубове и ще бъдат вдъхновени да бъдат ротарианци за цял живот.

По света Ротари се цени заради професионалната си служба и заради непреходните ценности, които влагаме във всички бизнес отношения. Докато продължаваме да работим за растежа на Ротари, нека си припомним, че професионалната услуга остава решаващата точка за привличане на потенциални членове.

Ротари свързва света и като правим професионалните услуги на Ротари известни на хората в повече професии и на различни етапи от кариерата си, ние ще помогнем да разраснем нашата организация и да я направим по-силна и разнообразна.

Ваш в Ротари,
Марк Малоуни,