Между приятели

СЕПТЕМВРИ 2019

Драги приятели ротарианци и членове на семейството на Ротари,

Тук, в Съединените щати, още едно лято си отива. А за семейство Малоуни всяко лято завършва със завръщане в родния ми град Риджуей, Илинойс, за ежегодния фестивал на Деня на пуканките, където имам честта да изпълнявам ролята на „Кралят на пуканките“, церемониалмайстора за празника.

Независимо от сезона, всяко семейство има свои традиции. Бих искал да ви предложа една нова: намерете възможност да запознаете семейството си с Ротари. Една от традициите на моето семейство е да водим дъщерите и внуците си на Международната конвенция на Ротари. Конвенцията за 2020 г. в Хонолулу ще бъде прекрасен начин да запознаете децата и внуците си с интернационалния характер на Ротари. Планираме много семейно ориентирани събития, на които всеки да се наслади.

Всяко време е страхотно време да доведете членове на семейството на проект на Ротари или на събитие за набиране на средства. Но може би не сте виждали много семейни събития във вашия клуб. Точно затова един от основните ми приоритети тази година е да направим повече Ротари събития, които да посрещнат членове на семейството.

Трябва да насърчаваме култура, в която Ротари не се конкурира със семейството, а го допълва. Никога не трябва да очакваме нашите членове да избират между двете. Това означава да бъдем реалисти в очакванията си, внимателни в планирането и да осигуряваме присъствие на деца на Ротари събития на всяко ниво.

Често младите професионалисти, които Ротари трябва да привлече, за да остане динамична организация за служба през 21 век, са именно хората, които имат най-големи семейни задължения. Не трябва да държим тези бъдещи млади членове далеч от техните семейства, като провеждат събития, вечери и уикенди, на които децата им не са добре дошли.

Прекалено дълго време затваряхме вратите на много Ротари събития за деца, а понякога дори и за съпрузи. Какви пропилени възможности са това! Трябва да се възползваме от всеки шанс, който имаме да предадем даровете на Ротари на младите хора, ако ще разрастваме Ротари и ще гарантираме, че следващото поколение ще е изцяло ангажирано с нашата мисия.

Така че нека да отворим вратите си и да го направим по забавен начин, с възможности, които карат нашите деца и внуци да искат да научат повече за членството в Интеракт, Ротаракт и Ротари. Започнете, ако трябва, с нещо малко: като проведете някои от срещите си в по-удобно за семейството време, но помислете и как можете да продължите подобни събития за годините напред.

Воденето на деца на Ротари събития не е просто забавление; това ги среща със света! Направете тази година запомняща се за вашето семейство и незабравима година за непрекъснато разширяващото се семейство на Ротари, тъй като Ротари свързва света.

Ваш в Ротари,
Марк Малоуни,