РК СОФИЯ-ИНТЕРНЕШЪНЪЛ И РК ЗЛАТОГРАД С ДАРЕНИЕ ЗА БОЛНИЦАТА В ЗЛАТОГРАД

РК СОФИЯ-ИНТЕРНЕШЪНЪЛ И РК ЗЛАТОГРАД С ДАРЕНИЕ ЗА БОЛНИЦАТА В ЗЛАТОГРАД К СОФИЯ-ИНТЕРНЕШЪНЪЛ И РК ЗЛАТОГРАД С ДАРЕНИЕ ЗА БОЛНИЦАТА В ЗЛАТОГРАД

Ротари клуб София-Интернешънъл е първият англоговорещ клуб в България. Членовете са българи и чужденци. Различни и в много бизнеси направления. Ротари клуб Златоград е основан 2005 г. и за пореден път реализира дарение в полза на града.

РК София-Интернешънъл традиционно реализира дарения в ползва на местните общности. 2019 г.  клубът основава първия в България отбор по „седящ волейбол“ за хора с увреждания. Идеята е да се даде шанс на параолимпийски спортисти да играят, да се състезават, а защо не и да превърнат спорта в професия. Нарекоха този нов клуб „Sofia Owls“ („Софийските сови“), за да бъде свързан с талисмана и логото на клуба - совата. Други ключови проекти, които клуба реализира последните години са в полза на болниците в гр. Търговище, Шумен и Разград, където беше дарено медицинско оборудване от Австрия с помощта на РК Корнойбур и РК Клостернойбург.

На 23 януари 2021 г. РК София-Интернешънъл заедно с РК Златоград реализираха успешно дарение в полза на МБАЛ „Проф. Д-р Асен Шопов“ ЕООД, гр. Златоград. Дарението беше на стойност над 6000 лв. и включва медицински консумативи: безконтактни термометри, защитни шлемове, калцуни, дезинфектанти за под и за ръце, хигиенни престилки и защитни ръкавици. Дарението беше подпомогнато освен от събрани средства на клуба, така и от лични дарения на членове на клуба и дарение от РК Париж Агора (Франция). РК Златоград дари спално бельо за COVID-19 отделението. На приемо-предаването на дарението на място в болницата присъстваха членове от РК София-Интернешънъл – Христина Малчевска, елект президент 2021-2022 г., Ани Христова – паст президент, и Елена Василева, елект секретар 2021-2022 г., както и членове на РК Златоград: Емил Пашов – паст президент,  Емил Пехливанов – президент на клуба и други приятели.

РК София-Интернешънъл изказва искрена благодарност и признателност към РК Златоград и специално на Емил Пашов за голямото съдействие с организацията, координацията и комуникацията, свързана с дарението и приятелското отношение.

Пламен Лазаров,
РК София-Интернешънъл