НА БОГОРОДИЦА - ПО РОТАРИАНСКИ

НА БОГОРОДИЦА - ПО РОТАРИАНСКИ ТРАДИЦИОННА БЛАГОРОДНА ИНИЦИАТИВА НА РОТАРИАНЦИ ЗА БОГОРОДИЦА

Целта на събитието е с доброволния труд на членовете на клуба да вдъхнат надежда и да изразят своята съпричастност и уважение към изпаднали в трудно положение старозагорци.

На големият християнски празник Успение на Пресвета Богородица членове на Ротари клуб Стара Загора-Берое реализираха традицонната за клуба благородна инициатива. Раздадохме за обяд 100 броя прясно приготвени и опаковани риби.

Тържественото освещаване и раздаване на рибите в храма „Свето Въведение Богородично“ беше извършено от отец Тодор Донев и отец Йордан Карагеоргиев с благословията на Н.В.Пр. Старозагорски митрополит Киприан.

Доброволната инициатива се проведе на 15 август (събота) от 10.30 до 11.30 часа в храма „Свето Въведение Богородично“, Стара Загора.

Лилия Михайлова,
Вицепрезидент - РК Стара Загора-Берое