10UDOC (THANK YOU DOCTORS)

10UDOC (THANK YOU DOCTORS) Както знаем болничните заведения са много слабо оборудвани за превенция от заразяване на лекуващия медицински персонал при все по-настъпващата криза с разпространението на COVID-19.

Затова Борда на клуба взехме решение да направим дарение – с каквото имаше налично по складовете и което успяхме да намерим бързо, за персонала на Клиниката по анестезиология и интензивно лечение към УМБАЛ "Проф. д-р Стоян Киркович", Стара Загора (това е мястото, където ще бъдат лекувани най-тежко болните).

Благодарение на бързата ни организация успяхме да поръчаме и доставим:
- защитни очила - 50 бр.
- еднократни ръкавици /2 размера/ - 5 кутии
- калцуни - 200 бр.
- гащеризони /4 размера/ - 220 бр.
- спирт

*Всички консумативи са одобрени и имат необходимите сертификати.

На 20.03. (Първа пролет) в присъствието на зам.-кмета по образование, здравеопазване и социални дейности г-жа Иванка Сотирова дарихме гореизброените консумативи на началник-клиниката по АИЛ доц. д-р Георги Арабаджиев и на зам.-директора на УМБАЛ д-р Георги Минков. Нямам думи да опиша тяхната емоция и признателност, след като видяха дарението, които им донесохме.. Само мога да цитирам доц.Арабаджиев: „Животоспасяващ подарък с многофакторна значимост за много хора. Да сте живи и здрави, сега и в далечно бъдеще!“

Верни на клетвата, която сме дали за служба на обществото, много от нашите членове и приятели изявиха своето желание да продължим да помагаме с каквото можем. Затова и по-горе писах, че от спонтанна инициатива тази добра кауза има тенденция да се превърне в мащабна кампания с регулярни дарения в този тежък за всички нас период. Надявам се да успеем да съберем средства и за респираторни апарати или поне да стартираме съвместна дарителска акция за това.

Лилия Михайлова, PHF
Секретар РК Стара Загора-Берое