ХОЛГЕР КНААК

ХОЛГЕР КНААК Холгер Кнаак, член на Ротари клуб Херцогтум Лауенбург-Мьолн, Германия, е избран да бъде президент на Ротари Интернешънал през 2020-21 г.

Решението на Комисията по назначаването е следствие от оставката на номинирания за президент Сушил Гупта по здравословни причини.

За да изгради по-силно членство, Кнаак казва, че Ротари трябва да се съсредоточи върху увеличаване броя на жените членове и преминаване на ротаракторите към Ротари клубовете. Кнаак вярва, че кампанията „Хора на действие“ предлага нови възможности за повишаване на общественото познание за Ротари. „Тази кампания предава нашия глобален имидж като същевременно уважава различията в регионите и културите“, казва той.

Член на Ротари от 1992 г., Кнаак служи на Ротари като ковчежник, директор, модератор, член и председател на няколко комисии, представител на Законодателния съвет, координатор на зона, ръководител на обучения и дистрикт гуверньор.

Той е консултант по големи дарения и съпредседател на Организационния комитет на конвенцията в Хамбург през 2019 г.

Кнаак е главен изпълнителен директор на Knaack KG, компания за недвижими имоти. Преди това е бил партньор и генерален мениджър на Knaack Enterprises, 125- годишен семеен бизнес.

Той е член-основател на Гражданската фондация на град Ратценбург и е бил председател на голф клуб Гут Грамбек. Кнаак е основател и председател на фондация „Карл Адам“.
Кнаак и съпругата му Сюзан са големи дарители на Ротари Фондацията и членове на Обществото на последователите.