Global Navigation

Световна ротарианска преса

През 1911 г. Ротари решава, че има нужда от списание, което да информира клубните членове. Наречено е The National Rotarian, но не е много обемно, докато ротарианците от целия свят не решават да публикуват свои материали. През 1915 г. стартира първото регионално списание, което се разпространява във Великобритания и Ирландия. През 1928 г. съветът на РИ одобрява предшественика на Rotary Down Under да оказва подкрепа и на Ротари в Австралия.

Нека се прехвърлим в настоящето. Световната Ротарианска преса е чадърът, под който процъфтяват 31 списания. Въпреки че The Rotarian е водещо издание по отношение на разпространение и обхват, нашите 30 регионални списания се разпространяват в над 130 страни на 24 езика. Работим с общи редакционни колегии, за да се осигури пряка връзка между РИ и неговите клубове. Обменяме информация и истории, необходими на всеки ротарианец.