Global Navigation

РЕДОВЕ НА РЕДАКТОРА 2018

МАРТ - АПРИЛ 2018

Уважаеми приятели,

Каква е разликата между Ротари и Ротаракт?

Ако питаме ротаракторите, ще кажат, че правят по-добри партита. Този месец планират много голямо, защото поводът е страхотен – 50-годишен юбилей.

Редакторите на официоза The Rotarian са посветили изцяло мартенския брой на годишнината на нашата младежка организация. От всяка страница на този брой, от обръщението на президента Райзли през нашите „Седем неща, които не знаете за Ротаракт“ ще усетите духа на младите ни партньори. Направихме нещо подобно. Свързахме се с лидерите на Ротаракт в България и поискахме и те да разкажат за това, което ги вълнува, по какви проекти работят и какво ги кара да се гордеят през последните години. Припомням ви, че скоро Ротаракт България ще навърши 25 години. Получихме и много снимки, и всичките усмихнати!

Предлагаме на вашето внимание и интервюто със следващия президент на Ротари Интернешънъл Бари Расин. Ще се убедите, че той е човек решителен, организиран, далновиден и не се страхува да поема рискове. Ще прочетете, че много от неговите цели са свързани с Ротаракт. Ние, ротарианците, можем да научим много от ротаракторите и да работим още по-добре с тези находчиви млади мъже и жени.

Ето няколко начина да направите това: Запознайте се най-после с ротаракторите, които спонсорирате във вашите общности, говорете за идеите им, станете партньори в службата, споделете броя на списанието с тях (защото те няма да получат тази ротарианска информация), а това е ваше задължение и жест към Световната ротарианска преса.

И понеже става дума за Списанието, много време в Ротари календара април беше посветен на Световната ротарианска преса. През последните три години „Ротари на Балканите“ се променя и е в крак с новите тенденции. Предлагаме електронен вариант на изданието, всички броеве от последните 22 години са дигитализирани и качени на сайта www.rotary.bg на списанието. Винаги съм възприемал дейността ни в издаването на ротарианското списание на български език като основа за познанието, традициите и паметта за Ротари в нашата страна. Много ми е странно, дори непонятно, защо няколко клуба с оправданието за псевдоикономии лишават български ротарианци от ротарианското списание на родния им език - в печатен или електронен формат, който предложихме преди официоза The Rotarian.

И накрая искам да ви напомня да отбележите подобаващо кръглата годишнина на създателя на Ротари Интернешънъл – Пол Пърси Харис. На 19 април се навършват 150 години от рождението му.

Ваш в Ротари,

Наско Начев, ПДГ

ЗА КАКВО ЩЕ ПОМОГНЕ ВАШЕТО ДАРЕНИЕ ЗА ФОНДАЦИЯ РОТАРИ

Дарение от 50 щ.дол. помага за осигуряването на личен воден филтър, който предлага простичък начин за достъп до чиста вода в места като селските райони на Гватемала. Всяка година проекти, финансирани от Фондация Ротари, подпомагат стотици хиляди хора - деца, семейства и цели общности

Вижте какво можете да подкрепите с дарението си на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Научете повече за приоритетните области на Ротари на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Открийте други начини да дарявате:

ФОНДАЦИЯ РОТАРИ СЪС ЗВЕЗДЕН РЕЙТИНГ

Фондация Ротари бе отличена с 4 звезди от Charity Navigator - най-големия и най-престижен независим оценител на организации с идеална цел в САЩ.
"Нашата фондация продължава да работи, спазвайки най-високите етични стандарти" - каза председателят на попечителите на Фондацията Джон Кени. "Горди сме, че Charity Navigator за седма поредна година призна нашия ангажимент за отчетност и прозрачност."
Оценката от 4 звезди е най-високата, която Charity Navigator присъжда за добро фискално управление, отчетност и прозрачност. Всяка година Charity Navigator оценява хиляди организации с идеална цел, като само една от четири печели 4 звезди.
Тазгодишното отличие е седмото поред за Фондацията и я поставя сред най-добрите от базираните в САЩ благотворителни организации.
Rotary News

ОНЛАЙН ПЕТИЦИЯ НА РОТАРИ ЗА ЛИКВИДИРАНЕ НА ПОЛИОМИЕЛИТА В СВЕТОВЕН МАЩАБ*

Призовете световните лидери да подкрепят програмата „ПолиоПлюс“ и да осигурят финансирането на финалната фаза на борбата за ликвидиране наполиомиелита. Подпишете ПЕТИЦИЯТА, за да се чуе гласът ви в целия свят?

*Борбата срещу полиомиелита се ръководи от Глобалната инициатива за ликвидиране на болестта, която включва Ротари Интернешънъл, УНИЦЕФ, Американските центрове за контрол и превенция на болестите, Световната здравна организация и Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс.

Редове на издателя

Януари 2018