Global Navigation

РЕДОВЕ НА РЕДАКТОРА 2017

НОЕМВРИ 2017

Уважаеми приятели,

Последните два месеца от годината са най-натоварени откъм събития в ротарианския живот. През ноември отбелязваме подобаващо нашата гордост – Фондация Ротари и обръщаме необходимото внимание на най-младата генерация в Ротари – Интеракт.

В една от статиите в броя ще прочетете, че ротарианският проект „Народните будители и Аз“ започва своя осми сезон. В отчета на нашия приятел Кирчо Атанасов бе посочено, че 63 хил. деца през изминалите години са участвали в програмата и със знанията си са защитавали и популяризирали живота и дейността на избрани от тях герои от българската история.

Приятели от клубове в страната и от сродни неправителствени формации – трябва да подкрепяме и продължаваме този уникален проект, защото само така ще осмислим напълно 1 ноември – Деня на народните будители! Това направи и президентът на България Румен Радев, който пое патронажа над Осмото издание.

Отдавна не бяхме публикували материали, свързани с дейността на Ротаракт и Интеракт в България. Тази година Дистриктният указател излезе без информация за тях. Какво става? Отиваме в другата крайност… Не може RYLA и Младежкият обмен да бъдат единственият начин за контакти между и със тях. Те трябва да присъстват на всички наши събития, за да се познаваме, да им показваме Ротари и едва тогава да мислим за приемственост. Не може да има тяхно събитие, което да не е споделено, посетено и обсъдено с нас. Това не е контрол, а съвместна работа, в която се ражда доверие, това е ротарианското семейство.

Всъщност на ротарианското семейство е посветен месец декември в Ротари календара. Много от клубовете провеждат тогава Коледните балове. На тези атрактивни събития се събират средства за подпомагане на проектите, насочени към социалните приоритети на Ротари. Добре трябва да информираме и мотивираме присъстващите за каузите на баловете. Така ще гарантираме по-голям успех, а и журналистите ще има за какво да пишат, освен за тоалетите на дамите и изисканите блюда…

През декември ще избираме лидерите, които ще служат в клубните бордове и ще ръководят през следващата ротарианска година. Всеки един от нас трябва да изпита голямото предизвикателство да бъде пръв сред равни и да посвети една година от живота си на пълна отдаденост и Ротари служба.

Желая ви успех!

Ваш в Ротари,

Наско Начев, ПДГ

ЗА КАКВО ЩЕ ПОМОГНЕ ВАШЕТО ДАРЕНИЕ ЗА ФОНДАЦИЯ РОТАРИ

Дарение от 50 щ.дол. помага за осигуряването на личен воден филтър, който предлага простичък начин за достъп до чиста вода в места като селските райони на Гватемала. Всяка година проекти, финансирани от Фондация Ротари, подпомагат стотици хиляди хора - деца, семейства и цели общности

Вижте какво можете да подкрепите с дарението си на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Научете повече за приоритетните области на Ротари на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Открийте други начини да дарявате:

ФОНДАЦИЯ РОТАРИ СЪС ЗВЕЗДЕН РЕЙТИНГ

Фондация Ротари бе отличена с 4 звезди от Charity Navigator - най-големия и най-престижен независим оценител на организации с идеална цел в САЩ.
"Нашата фондация продължава да работи, спазвайки най-високите етични стандарти" - каза председателят на попечителите на Фондацията Джон Кени. "Горди сме, че Charity Navigator за седма поредна година призна нашия ангажимент за отчетност и прозрачност."
Оценката от 4 звезди е най-високата, която Charity Navigator присъжда за добро фискално управление, отчетност и прозрачност. Всяка година Charity Navigator оценява хиляди организации с идеална цел, като само една от четири печели 4 звезди.
Тазгодишното отличие е седмото поред за Фондацията и я поставя сред най-добрите от базираните в САЩ благотворителни организации.
Rotary News

ОНЛАЙН ПЕТИЦИЯ НА РОТАРИ ЗА ЛИКВИДИРАНЕ НА ПОЛИОМИЕЛИТА В СВЕТОВЕН МАЩАБ*

Призовете световните лидери да подкрепят програмата „ПолиоПлюс“ и да осигурят финансирането на финалната фаза на борбата за ликвидиране наполиомиелита. Подпишете ПЕТИЦИЯТА, за да се чуе гласът ви в целия свят?

*Борбата срещу полиомиелита се ръководи от Глобалната инициатива за ликвидиране на болестта, която включва Ротари Интернешънъл, УНИЦЕФ, Американските центрове за контрол и превенция на болестите, Световната здравна организация и Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс.

Редове на издателя

Септември 2017