Global Navigation

РЕДОВЕ НА РЕДАКТОРА 2018

МАЙ - ЮНИ 2018

Уважаеми приятели,

Този брой е посветен на Пол Харис – основателя на Ротари Интернешънъл. Развитието на нашата организация е на основата на приятелството, традициите и приемствеността. Никой не е предполагал, че в началото на 20 в. един адвокат от Чикаго ще положи основите на световна хуманитарна организация в служба на човечеството.

Кой може да разкаже най-достоверно за това? Разбира се, Хари Ръгълс – „петият“ човек в ротари, който е неотлъчно до Пол Харис до неговата кончина през 1947 година. Увлекателен разказ, който повдига завесата за важни истории, свързани с определянето на приоритетите и ценностите на Ротари.

Всъщност темата на броя е съпроводена от житейския въпрос: „Можете ли да промените решението си?“ Можем ли да преодолеем твърдото си виждане, когато се сблъскаме с добре обмислена, аргументирана противоположна линия на разсъждения?

Това са въпроси на връзката между главата и сърцето. Изтъкнатият автор в The Rotarian Джо Койнан разглежда тези въпроси в статията си "Неврологика". Той обикновено гледа на света със скептично око: Колоната му за уикенда за Wall Street Journal е един от най-добрите известни примери за сатира в издателството. Заобикаляйки логиката и разумността, а неговата сатирата действа, като поучава забавно или отприщва леките подигравки.

Броят на списанието, нали е пролетен, е наситен с материали, свързани с живота и дейността ни като ротарианци. Усеща се раздвижването в клубовете. Искам да поздравя РК Несебър и президента Таня Узунова, която ни изпрати информация и снимки за работата и забавленията в клуба за цял брой… Поздравления! Този материал, поднесен доста съкратен, е най-доброто попадение за новата ни рубрика „Хора на действието“. Искрено се надявам тя да вдъхнови и предизвика и други клубни лидери до края на ротарианската година и да споделят как ротарианският ни живот може да бъде по-разнообразен и ползотворен!

Ваш в Ротари,

Наско Начев, ПДГ

ЗА КАКВО ЩЕ ПОМОГНЕ ВАШЕТО ДАРЕНИЕ ЗА ФОНДАЦИЯ РОТАРИ

Дарение от 50 щ.дол. помага за осигуряването на личен воден филтър, който предлага простичък начин за достъп до чиста вода в места като селските райони на Гватемала. Всяка година проекти, финансирани от Фондация Ротари, подпомагат стотици хиляди хора - деца, семейства и цели общности

Вижте какво можете да подкрепите с дарението си на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Научете повече за приоритетните области на Ротари на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Открийте други начини да дарявате:

ФОНДАЦИЯ РОТАРИ СЪС ЗВЕЗДЕН РЕЙТИНГ

Фондация Ротари бе отличена с 4 звезди от Charity Navigator - най-големия и най-престижен независим оценител на организации с идеална цел в САЩ.
"Нашата фондация продължава да работи, спазвайки най-високите етични стандарти" - каза председателят на попечителите на Фондацията Джон Кени. "Горди сме, че Charity Navigator за седма поредна година призна нашия ангажимент за отчетност и прозрачност."
Оценката от 4 звезди е най-високата, която Charity Navigator присъжда за добро фискално управление, отчетност и прозрачност. Всяка година Charity Navigator оценява хиляди организации с идеална цел, като само една от четири печели 4 звезди.
Тазгодишното отличие е седмото поред за Фондацията и я поставя сред най-добрите от базираните в САЩ благотворителни организации.
Rotary News

ОНЛАЙН ПЕТИЦИЯ НА РОТАРИ ЗА ЛИКВИДИРАНЕ НА ПОЛИОМИЕЛИТА В СВЕТОВЕН МАЩАБ*

Призовете световните лидери да подкрепят програмата „ПолиоПлюс“ и да осигурят финансирането на финалната фаза на борбата за ликвидиране наполиомиелита. Подпишете ПЕТИЦИЯТА, за да се чуе гласът ви в целия свят?

*Борбата срещу полиомиелита се ръководи от Глобалната инициатива за ликвидиране на болестта, която включва Ротари Интернешънъл, УНИЦЕФ, Американските центрове за контрол и превенция на болестите, Световната здравна организация и Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс.

Редове на издателя

Март 2018