Global Navigation

РЕДОВЕ НА РЕДАКТОРА - ЮЛИ 2016

Уважаеми приятели,

Честита Нова ротарианска година!

Още от първия брой ще почувствате празничното настроение и призива за допълнителна активност, които струят от посланията на президента на РИ Джон Джърм и председателя на попечителите на ФР Калян Бенерджи.

Всичко е гарнирано от изключително полезен и наситен с информация материал на нашите колеги от The Rotarian. Подходът с поставените жалони пред 100-годишния път на Фондация Ротари определя акцентите, с които ние се гордеем и трябва да изтъквам, когато говорим за нейните успехи. Интересен е и заключителният материал в тази рубрика, който ще ви подскаже добри идеи за годишния плана на клубовете за отбелязване на юбилея на Фондацията.

Връщам се в нашата страна. Искам да поздравя новия гуверньор Димитър Димитров. Радостен съм, че Пловдив и моят клуб Пловдив-Филипопол дават още един гуверньор. Не се съмнявам, че той ще оправдае надеждите, с които беше избран. Всички ние ще го подкрепяме и мотивираме в предстоящата ротарианска година.

За българското ротарианство предстои още една празнична годишнина: през октомври ще отбележим 25 години от възстановяването на Ротари в България. Малцина останахме преживелите това време, работихме великата идея да поникне сред новото общество и да вдъхнови членовете на тази организация да посветят усилията си за един по-добър свят. Сигурен съм, че всички ние ще участваме активно в събитията, организирани за тържественото отбелязването на този четвъртвековен юбилей.

Накрая искам да благодаря на всички български ротарианци, които се абонираха за американското списание. Те няма как да прочетат тези редове, но се надявам, че електронният вариант и социалните мрежи ще помогнат за това. Преди 20 години това списание се роди, защото ние, българите, имахме нужда от него. То израсна и застана редом до официоза The Rotarian, това е видно и от този брой. Всичко друго са дребни сметчици.

Бъдете здрави и на добър път!

Ваш в Ротари,

Наско Начев

ЗА КАКВО ЩЕ ПОМОГНЕ ВАШЕТО ДАРЕНИЕ ЗА ФОНДАЦИЯ РОТАРИ

Дарение от 50 щ.дол. помага за осигуряването на личен воден филтър, който предлага простичък начин за достъп до чиста вода в места като селските райони на Гватемала. Всяка година проекти, финансирани от Фондация Ротари, подпомагат стотици хиляди хора - деца, семейства и цели общности
Вижте какво можете да подкрепите с дарението си на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Научете повече за приоритетните области на Ротари на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Открийте други начини да дарявате:

ФОНДАЦИЯ РОТАРИ СЪС ЗВЕЗДЕН РЕЙТИНГ

Фондация Ротари бе отличена с 4 звезди от Charity Navigator - най-големия и най-престижен независим оценител на организации с идеална цел в САЩ.
"Нашата фондация продължава да работи, спазвайки най-високите етични стандарти" - каза председателят на попечителите на Фондацията Джон Кени. "Горди сме, че Charity Navigator за седма поредна година призна нашия ангажимент за отчетност и прозрачност."
Оценката от 4 звезди е най-високата, която Charity Navigator присъжда за добро фискално управление, отчетност и прозрачност. Всяка година Charity Navigator оценява хиляди организации с идеална цел, като само една от четири печели 4 звезди.
Тазгодишното отличие е седмото поред за Фондацията и я поставя сред най-добрите от базираните в САЩ благотворителни организации.
Rotary News

ОНЛАЙН ПЕТИЦИЯ НА РОТАРИ ЗА ЛИКВИДИРАНЕ НА ПОЛИОМИЕЛИТА В СВЕТОВЕН МАЩАБ*

Призовете световните лидери да подкрепят програмата „ПолиоПлюс“ и да осигурят финансирането на финалната фаза на борбата за ликвидиране наполиомиелита. Подпишете ПЕТИЦИЯТА, за да се чуе гласът ви в целия свят?

*Борбата срещу полиомиелита се ръководи от Глобалната инициатива за ликвидиране на болестта, която включва Ротари Интернешънъл, УНИЦЕФ, Американските центрове за контрол и превенция на болестите, Световната здравна организация и Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс.

Редове на издателя

Март 2016  Януари 2016  Ноември 2015  Септември 2015  Юли 2015