Global Navigation

РЕДОВЕ НА РЕДАКТОРА

НОЕМВРИ 2016

В броя, посветен на 25-годишнината от   възстановяването на Ротари в България,  избрах част от речта на първия президент на   РИ, посетил нашата страна през март 1996 г.  Думите на Хърбърт Браун чудесно изразяват   ентусиазма от тези начални години и  стремежът на всички ротарианци към свят без Полио.

Скъпи ротариански приятели,

Дайан и аз сме много горди да бъдем тук, в прекрасния град София. Днес вие всички сте едни много инициативни, трудолюбиви, чудесни българи.  За съжаление, дълги години ротарианството беше забранено в България, но сега то се завърна. С толкова инициативни ръководители вие вършите прекрасни неща, за да служите на хората в България. Много съм щастлив за това, че организацията в България така бързо се разраства. Бих искал да ви насърча да каните нови членове, защото колкото повече ротарианци имаме, толкова повече хора ще служат в полза на цялото общество.

Днес имах честта да поднеса на президента на Вашата страна наградата на РИ. Вие подпомогнахте РИ и другите организации като УНИЦЕФ и Червения кръст в усилията да бъда ваксинирани всички български деца. Благодарение на вас, ние вярваме, че полиомиелитът (детският паралич) ще бъде скоро напълно заличен. А нашата цел е пълното унищожаване на тази ужасна детска болест в целия свят. До момента сме ваксинирали един милиард деца по света и ще продължаваме, докато и последното дете в последната страна не бъде ваксинирано. И тогава ще можем да обявим света свободен от тази болест. Представяте ли си какъв велик ден ще бъде това за света и за Ротари. Фондация Ротари отпусна 247 хил. щ.д. за закупуване на ваксината, хладилни чанти и всичко необходимо за кампанията в България. Кампанията завърши успешно, защото, както знаем, преди години е имало епидемия от детски паралич, а сега тази ваксина ще спре тази ужасна болест. Така детският паралич ще бъде втората победена пандемия в историята на човечеството след едрата шарка. Бих желал да благодаря на президента, на парламента и на правителството на България за успешно проведената кампания „България без детски паралич“.

Бих искал да благодаря на председателя на Националния ПолиоПлюс комитет г-н Стефан Аладжов, както и на президента на софийския Ротари клуб г-н Калчо Хинов, който оглавяваше националния инициативен комитет, както и на г-н Наско Начев за оказаната безценна подкрепа при ваксинацията.

Бих искал да благодаря на всички вас, които помогнахте за успеха на кампанията. Вие наистина работихте всеотдайно и с любов и служихте на мира и децата. Тази кампания беше неизменна част от службата на РИ в името на мира по света.

Честит четвъртвековен юбилей, приятели! Желая Ви здраве и нови успехи в нашата безкористна служба на обществото!

Ваш в Ротари,

Наско Начев

ЗА КАКВО ЩЕ ПОМОГНЕ ВАШЕТО ДАРЕНИЕ ЗА ФОНДАЦИЯ РОТАРИ

Дарение от 50 щ.дол. помага за осигуряването на личен воден филтър, който предлага простичък начин за достъп до чиста вода в места като селските райони на Гватемала. Всяка година проекти, финансирани от Фондация Ротари, подпомагат стотици хиляди хора - деца, семейства и цели общности

Вижте какво можете да подкрепите с дарението си на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Научете повече за приоритетните области на Ротари на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Открийте други начини да дарявате:

ФОНДАЦИЯ РОТАРИ СЪС ЗВЕЗДЕН РЕЙТИНГ

Фондация Ротари бе отличена с 4 звезди от Charity Navigator - най-големия и най-престижен независим оценител на организации с идеална цел в САЩ.
"Нашата фондация продължава да работи, спазвайки най-високите етични стандарти" - каза председателят на попечителите на Фондацията Джон Кени. "Горди сме, че Charity Navigator за седма поредна година призна нашия ангажимент за отчетност и прозрачност."
Оценката от 4 звезди е най-високата, която Charity Navigator присъжда за добро фискално управление, отчетност и прозрачност. Всяка година Charity Navigator оценява хиляди организации с идеална цел, като само една от четири печели 4 звезди.
Тазгодишното отличие е седмото поред за Фондацията и я поставя сред най-добрите от базираните в САЩ благотворителни организации.
Rotary News

ОНЛАЙН ПЕТИЦИЯ НА РОТАРИ ЗА ЛИКВИДИРАНЕ НА ПОЛИОМИЕЛИТА В СВЕТОВЕН МАЩАБ*

Призовете световните лидери да подкрепят програмата „ПолиоПлюс“ и да осигурят финансирането на финалната фаза на борбата за ликвидиране наполиомиелита. Подпишете ПЕТИЦИЯТА, за да се чуе гласът ви в целия свят?

*Борбата срещу полиомиелита се ръководи от Глобалната инициатива за ликвидиране на болестта, която включва Ротари Интернешънъл, УНИЦЕФ, Американските центрове за контрол и превенция на болестите, Световната здравна организация и Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс.

Редове на издателя

Ноември 2016      Септември 2016      Юли 2016    Май 2016      Март 2016      Януари 2016