Global Navigation

РЕДОВЕ НА РЕДАКТОРА 2018

СЕПТЕМВРИ - ОКТОМВРИ 2018

Уважаеми приятели,

Писането в социалните мрежи измести и почти заличи тези писма, мнения и позиции, каквото имам удоволствието да ви представя в този брой. Тук всеки ред е премислен, преживян и осъзнат. Той е оценка и благодарност или молба и предложение за нашата дейност в полза на обществото. Благодаря ти, Радослава!

Здравейте!

Пише Ви една жителка на Пловдив. Родена съм в Русе, град с големи традиции в областта на културата, много красив, с виенски стил и излъчване. През 1988 г. бях принудена по здравословни причини да заменя родния си град с Пловдив. Заживяхме в неприветливия по това време квартал "Тракия", точно до училище "Св. Седмочисленици". Гледката от блока ни беше отчайваща: кал, мръсотия, буци пръст и боклуци. Така отгледах дъщеря си в първите години. Но... дойде и другото време.

На мястото на тези буци започна да е появява едно НЕЩО. То ми вдъхваше вяра, че нещата ще се оправят¸ така всеки ден гледахме как се изгражда един великолепен парк. Днес дъщеря ми е на 17 и с удоволствие седим на пейката пред блока и благодарим на Бог, че живеем на такова място. Пиша Ви, защото за човек, който живее между четири панелни стени, това е един малък рай. Благодаря Ви за малките и хубави жестове, които правите за посетителите на този разкошен РОТАРИ ПАРК.

Да намериш книга на пейката, където си почиваш всеки ден, беше невероятно!!! Бяхме семейно на откриването на сцената точно пред нашия прозорец. Дъщеря ни беше възхитена от хоспел певците и се снима с тях. Нямате си на представа колко ме боли от сегашното състояние на сцената. Свидетели сме на всекидневното й къртене и рушене. Когато я построихте, нямахме търпение да видим какви неща ще се случат на нея. И още нещо: тайничко се надявахме дъщеря ни Ивелина да пее там. Тя е млада оперна певица, която тази година спечели Първа награда във Вашия конкурс "Рошавата котка" с бурни овации от журито. Колко хубаво щеше да бъде тя да пее редом с други деца, именно на тази сцена. Молбата ми е много гореща! Възстановете я! Има много таланти, които искат да бъдат видени и чути. Те могат да се изявяват на нея! Това може да прочуе Вашия прекрасен парк, който всички много обичаме. Дано не пренебрегнете писмото ми, защото то изразява не само моето мнение, а и на околните.

Благодаря Ви отново!
Радослава Рашкова, на 44 год., от блок 224

Бел. ред. Това е Ротари! Това е People of action! Сцената ще бъде поправена в края на септември с по-трайни и качествени материали.

Ваш в Ротари,

Наско Начев, ПДГ

ЗА КАКВО ЩЕ ПОМОГНЕ ВАШЕТО ДАРЕНИЕ ЗА ФОНДАЦИЯ РОТАРИ

Дарение от 50 щ.дол. помага за осигуряването на личен воден филтър, който предлага простичък начин за достъп до чиста вода в места като селските райони на Гватемала. Всяка година проекти, финансирани от Фондация Ротари, подпомагат стотици хиляди хора - деца, семейства и цели общности

Вижте какво можете да подкрепите с дарението си на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Научете повече за приоритетните области на Ротари на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Открийте други начини да дарявате:

ФОНДАЦИЯ РОТАРИ СЪС ЗВЕЗДЕН РЕЙТИНГ

Фондация Ротари бе отличена с 4 звезди от Charity Navigator - най-големия и най-престижен независим оценител на организации с идеална цел в САЩ.
"Нашата фондация продължава да работи, спазвайки най-високите етични стандарти" - каза председателят на попечителите на Фондацията Джон Кени. "Горди сме, че Charity Navigator за седма поредна година призна нашия ангажимент за отчетност и прозрачност."
Оценката от 4 звезди е най-високата, която Charity Navigator присъжда за добро фискално управление, отчетност и прозрачност. Всяка година Charity Navigator оценява хиляди организации с идеална цел, като само една от четири печели 4 звезди.
Тазгодишното отличие е седмото поред за Фондацията и я поставя сред най-добрите от базираните в САЩ благотворителни организации.
Rotary News

ОНЛАЙН ПЕТИЦИЯ НА РОТАРИ ЗА ЛИКВИДИРАНЕ НА ПОЛИОМИЕЛИТА В СВЕТОВЕН МАЩАБ*

Призовете световните лидери да подкрепят програмата „ПолиоПлюс“ и да осигурят финансирането на финалната фаза на борбата за ликвидиране наполиомиелита. Подпишете ПЕТИЦИЯТА, за да се чуе гласът ви в целия свят?

*Борбата срещу полиомиелита се ръководи от Глобалната инициатива за ликвидиране на болестта, която включва Ротари Интернешънъл, УНИЦЕФ, Американските центрове за контрол и превенция на болестите, Световната здравна организация и Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс.

Редове на издателя

СЕПТЕМВРИ 2018