Global Navigation

РЕДОВЕ НА РЕДАКТОРА

МАЙ 2017

Уважаеми приятели,

В края сме на ротарианска година, изпълнена с много събития и подчинена на честването на 100-годишнината на Фондация Ротари. За съжаление не мога да бъда в Атланта, но съм сигурен, че там ще витае духът на приятелството така, както беше в Чикаго през 2005 г., когато отбелязахме 100 години на Ротари.

През изтичащата година ни призоваваха и имахме много поводи да даряваме в подкрепа на нашата Фондация. Често се сещам за една история за британския финансист и филантроп сър Мозес Монтефиоре, за неговата щедрост и желание да помага на всеки нуждаещ се.

Веднъж попитали сър Мозес, един от най-богатите хора за своето време, колко е богат. При този крайно неуместен въпрос финансистът се замислил за миг и назовал число, доста по-малко от очакваното. Естествено отговорът бил посрещнат с възражението, че със сигурност той притежава десет пъти повече!

„Млади човече – отвърнал с усмивка Мозес, – Вие не ме попитахте за размера на имуществото ми. Попитахте колко съм богат. Изчислих колко съм дал за благотворителност тази година, и Ви отговорих. Виждате ли, в живота сме богати толкова, колкото сме готови да споделим с другите.“

Според мен, да бъдем ротарианци, означава да оценяваме своите ресурси по различен начин. Означава да ги използваме максимално ефективно, за да правим добро и по този начин ще станем по-богати.

В Ротари познаваме добре проблемите, от които страда светът. Знаем как да помогнем чрез Фондация Ротари. Можем да променим живота на хората, да съживим надеждите им, да изградим бъдещето им. Ако решим!

В броя поместваме прекрасна статия за това, как нашата Фондация разполага с даренията ни и къде се реализират те. Нека сега започнем подготовката за новата ротарианска година и нарушим „традицията“ това да става през септември, за да НАПРАВИМ РАЗЛИКАТА.

Ваш в Ротари,

Наско Начев, ПДГ

В ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ГОДИШНИЯ СИ ПЛАН РОТАРИ ICC КОМИТЕТ "БЪЛГАРИЯ-РУСИЯ" ВИ ПРЕДЛАГА РОТАРИАНСКИ СРЕЩИ В МОСКВА/НИЖНИ НОВГОРОД И  ДАЛЕЧНА КАМЧАТКА (програма

ЗА КАКВО ЩЕ ПОМОГНЕ ВАШЕТО ДАРЕНИЕ ЗА ФОНДАЦИЯ РОТАРИ

Дарение от 50 щ.дол. помага за осигуряването на личен воден филтър, който предлага простичък начин за достъп до чиста вода в места като селските райони на Гватемала. Всяка година проекти, финансирани от Фондация Ротари, подпомагат стотици хиляди хора - деца, семейства и цели общности

Вижте какво можете да подкрепите с дарението си на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Научете повече за приоритетните области на Ротари на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Открийте други начини да дарявате:

ФОНДАЦИЯ РОТАРИ СЪС ЗВЕЗДЕН РЕЙТИНГ

Фондация Ротари бе отличена с 4 звезди от Charity Navigator - най-големия и най-престижен независим оценител на организации с идеална цел в САЩ.
"Нашата фондация продължава да работи, спазвайки най-високите етични стандарти" - каза председателят на попечителите на Фондацията Джон Кени. "Горди сме, че Charity Navigator за седма поредна година призна нашия ангажимент за отчетност и прозрачност."
Оценката от 4 звезди е най-високата, която Charity Navigator присъжда за добро фискално управление, отчетност и прозрачност. Всяка година Charity Navigator оценява хиляди организации с идеална цел, като само една от четири печели 4 звезди.
Тазгодишното отличие е седмото поред за Фондацията и я поставя сред най-добрите от базираните в САЩ благотворителни организации.
Rotary News

ОНЛАЙН ПЕТИЦИЯ НА РОТАРИ ЗА ЛИКВИДИРАНЕ НА ПОЛИОМИЕЛИТА В СВЕТОВЕН МАЩАБ*

Призовете световните лидери да подкрепят програмата „ПолиоПлюс“ и да осигурят финансирането на финалната фаза на борбата за ликвидиране наполиомиелита. Подпишете ПЕТИЦИЯТА, за да се чуе гласът ви в целия свят?

*Борбата срещу полиомиелита се ръководи от Глобалната инициатива за ликвидиране на болестта, която включва Ротари Интернешънъл, УНИЦЕФ, Американските центрове за контрол и превенция на болестите, Световната здравна организация и Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс.

Редове на издателя

Март  2017     Януари 2017     Ноември 2016      Септември 2016