Global Navigation

РЕДОВЕ НА РЕДАКТОРА

СЕПТЕМВРИ 2017

Уважаеми приятели,

Пред вас е брой 201 (двеста и първи) на нашето българско ротарианско списание.

Започвам обръщението си така, защото изпитвам удоволствие и удовлетворение при споменаването на този факт. Благодаря на всички, които по един или друг начин намериха време и бяха съпричастни с поздрави за юбилейния брой.

Съдържанието на тази книжка носи две настроения. Още отзвучават впечатленията от богатата информация от Конвенцията в Атланта и погледите вече са обърнати към следващия голям форум в Торонто – Конвенцията в Канада през идната година. Внимателно прочетете и разгледайте снимките от репортажа. Има много съблазнителни предложения и идеи как да бъдат осъществени най-рационално. Ще добавя, че през 2014 г. бях в Торонто на семинара на Световната ротарианска преса. Канадските ротарианци тъкмо бяха научили за решението на Ротари да ги удостои с домакинство на Конгреса и веднага използваха възможността да покажат на журналистите от ротарианския свят какво мислят да покажат. Сега от репортажа всичко изглежда още по-добре подготвено. Така че мислете за Торонто 2018 като за „града на хубавите изживявания“.

За съжаление другото настроение, което навява този брой, е твърде тъжно. Изненадващо ни напусна избраният за президент на РИ през 2018-2019 г. Сам Оуори. Обикновено познаваме бъдещия президент от написаното за него и от няколко негови изяви. С Оуори не беше така, защото той е от страна в нашата Зона 20, участваше във всички големи събития в Зоната и ние слушахме и познавахме неговите възгледи и идеи за Ротари. Сам беше наш близък приятел, той познаваше България, нейните лидери и помагаше в нашата служба. Сам Оуори беше наистина добър човек и голям ротарианец.Скърбим!

Този брой отразява и ротарианската активност, свързана с честванията на 140-годишнината от Руско-турската освободителна война и боевете при Шипка. Ротарианците от Габрово, Троян, Свищов, Велико Търново, Пловдив и Стара Загора създадоха проекти, възпитаващи в патриотизъм, уважение и преклонение пред делото на героите.

Бъдете здрави и нека силите и емоциите, които събрахме през лятото, да вложим в добри дела!

Ваш в Ротари,

Наско Начев, ПДГ

В ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ГОДИШНИЯ СИ ПЛАН РОТАРИ ICC КОМИТЕТ "БЪЛГАРИЯ-РУСИЯ" ВИ ПРЕДЛАГА РОТАРИАНСКИ СРЕЩИ В МОСКВА/НИЖНИ НОВГОРОД И  ДАЛЕЧНА КАМЧАТКА (програма

ЗА КАКВО ЩЕ ПОМОГНЕ ВАШЕТО ДАРЕНИЕ ЗА ФОНДАЦИЯ РОТАРИ

Дарение от 50 щ.дол. помага за осигуряването на личен воден филтър, който предлага простичък начин за достъп до чиста вода в места като селските райони на Гватемала. Всяка година проекти, финансирани от Фондация Ротари, подпомагат стотици хиляди хора - деца, семейства и цели общности

Вижте какво можете да подкрепите с дарението си на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Научете повече за приоритетните области на Ротари на:
m:3:2626182167:6652D566E06C337F987438AA380D7D18:r

Открийте други начини да дарявате:

ФОНДАЦИЯ РОТАРИ СЪС ЗВЕЗДЕН РЕЙТИНГ

Фондация Ротари бе отличена с 4 звезди от Charity Navigator - най-големия и най-престижен независим оценител на организации с идеална цел в САЩ.
"Нашата фондация продължава да работи, спазвайки най-високите етични стандарти" - каза председателят на попечителите на Фондацията Джон Кени. "Горди сме, че Charity Navigator за седма поредна година призна нашия ангажимент за отчетност и прозрачност."
Оценката от 4 звезди е най-високата, която Charity Navigator присъжда за добро фискално управление, отчетност и прозрачност. Всяка година Charity Navigator оценява хиляди организации с идеална цел, като само една от четири печели 4 звезди.
Тазгодишното отличие е седмото поред за Фондацията и я поставя сред най-добрите от базираните в САЩ благотворителни организации.
Rotary News

ОНЛАЙН ПЕТИЦИЯ НА РОТАРИ ЗА ЛИКВИДИРАНЕ НА ПОЛИОМИЕЛИТА В СВЕТОВЕН МАЩАБ*

Призовете световните лидери да подкрепят програмата „ПолиоПлюс“ и да осигурят финансирането на финалната фаза на борбата за ликвидиране наполиомиелита. Подпишете ПЕТИЦИЯТА, за да се чуе гласът ви в целия свят?

*Борбата срещу полиомиелита се ръководи от Глобалната инициатива за ликвидиране на болестта, която включва Ротари Интернешънъл, УНИЦЕФ, Американските центрове за контрол и превенция на болестите, Световната здравна организация и Фондацията на Бил и Мелинда Гейтс.

Редове на издателя

Юли 2017